O koncercie - widowisku
To jedyne w swoim rodzaju widowisko swoją kulminację znajdzie podczas koncertu multimedialnego, w trakcie którego wykonany zostanie utwór – kosmiczna suita pt. „(NIE) Z TEJ ZIEMI”. Ten specjalnie skomponowany na tę okazję utwór wykonany zostanie na żywo przez Michała „ZETENĘ” Zaniewskiego wraz z grupą towarzyszących mu muzyków. Koncert będzie ilustrowany zjawiskowymi animacjami kart kalendarza przygotowanymi z wykorzystaniem AI przez Mariusz Jurkowskiego dyrektora kreatywnego w Vena Art. Zdjęcia wykorzystane w animacji i prezentowane w kalendarzu, są dziełem Marka Skowronka — artysty, który wykorzystując bardzo efektowną technologię fotografii obiektów głębokiego nieba ukazuje niedostępne dla nas zakątki kosmosu. Całość dzieła zwieńczy pokaz świateł i laserów!
Artyści
Kompozytor i wykonawca

Michał „ZETENA” Zaniewski wraz z muzykami towarzyszącymi
Michał Zaniewski, bo tak się naprawdę nazywa, to nie tylko producent muzyczny. To również beatmaker, raper, kompozytor, bębniarz, a nawet wokalista. Działalność muzyczną rozpoczął w latach 90. W swoim portfolio ma kompozycje, który były grane w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych i telewizyjnych z wielomilionowymi wyświetleniami. Właściciel Studia Nagrań REDLINE STUDIO, obecnie realizator dźwięku w studio i w terenie, m.in. Inne Brzmienia, program Katarzyny Bujakiewicz, organizator warsztatów dźwiękowych dla dzieci. Współpracował z wieloma studiami nagraniowymi oraz firmami przy licznych przedsięwzięciach i widowiskach muzycznych. Wykładowca realizacji dźwięku Politechniki Lubelskiej na kierunku Inżynieria Multimediów.
Razem z nim gościnnie wystąpią:

Mateusz Kurowiak
event manager oraz muzyk w zespole “Ethnopolia”; pasjonat gry na didgeridoo, djembe, drumli i kalimbie. Pomysłodawca i organizator sześciu edycji “Festiwalu Ethno Polana” w latach 2019-2024. Aktywny działacz w Stowarzyszeniu Federacja Fantastyki Feniks w Lublinie. Uwielbia podróżować oraz spędzać wolny czas na naturze.

Barbara Księska
wokalistka, muzykoterapeutka, tancerka ognia, event manager, laureatka nagrody Żurawi Lubelskich w kategorii dźwięk.
Na codzień występuje z autorskim projektem “Dźwięki Lasu” w różnego rodzaju placówkach, prowadzi studio nagrań “Fala Records” oraz masuje dźwiękiem. Wokalistka w zespole Ethnopolia oraz współtwórczyni festiwalu Ethno Polana.

Bartłomiej „Czekol” Grzechnik
Fascynat sztuki dżwięku o wielu specjalnościach, zajmujący się komponowaniem muzyki w domowym studiu oraz aranżacją i grą na estradzie (instrumenty perkusyjne, pianino, syntezatory). Wieloletnia współpraca z zespołami takimi jak Chonabibe, Tallib i D’roots Brothers zaowocowała nagraniami kilku albumów długogrających i licznych singli. Z pasją angażuje się w tworzenie dźwięku dla teatru, czego przykładem jest współpraca z Nettheatre pod kierownictwem Pawła Passiniego przy projektach takich jak “Europejski Poeta Wolności” oraz wielu innych. W ostatnich latach zgłebia praktykę masażu dźwiękiem i relaksacji z użyciem mis i gongów.

Artur „Yankee” Matusewicz
Gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Promotor Lublina i jego reprezentant w ramach akcji „Lublin – Miasto Inspiracji”, a także stypendysta Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Ponadto na scenie oraz w studio muzyk współpracował z takimi artystami jak: Chonabibe, Marie, Neoklez, Paprodziad, Orkiestra Tomasza Momota, Grubson, Jarecki, dj BRK, dj Feel-X (Kaliber44), dj Deerty, dj Kostek, Marika, Junior Stress, Zetena, Golden, Onar, Cleo czy Pawbeats. Zrealizował także około 50 spektakli z Kabaretem Smile.
W rodzinnym Lublinie stworzył m.in. wyjątkowy klip do autorskiej piosenki pt. „Home” o powrocie do bliskich sercu miejsc i ludzi. W klipie udział wzięli m.in. Beata Kozidrak, Urszula, Bohdan Łazuka, Janusz Józefowicz, Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Marek Dyjak, Jerzy Rogalski, Jan Kondrak, Piotr Cugowski, Adam Drath, Tomasz Momot, Junior Stress, Fat Matthew, kabarety Ani Mru Mru i Smile.

Autor efektów wizualnych

Mariusz Jurkowski
doświadczony artysta, grafik komputerowy z ponad 25-letnim stażem w branży reklamowej. Od 1999 roku związany jest ze znaną agencją reklamową Vena Art Sp. z o.o., gdzie pełni funkcję dyrektora kreatywnego. Specjalizuje się w szerokim spektrum działań graficznych, w tym animacjach 2D i 3D, projektach wizualnych i filmowych, storyboardach oraz realizacjach poligraficznych. Jest także fotografem, reżyserem i scenarzystą. Na swoim koncie ma prawie 3000 zrealizowanych prac graficznych oraz kilkaset obrazów wykonanych w technikach takich jak grafika, akwarela i olej, które goszczą w kraju i za granicą.

Autor zdjęć do kalendarza

Marek Skowronek
to jeden z najbardziej utalentowanych astrofotografów w Polsce, znany ze swoich szerokokątnych ujęć Drogi Mlecznej oraz obiektów głębokiego nieba, które zachwycają zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Jego prace wielokrotnie publikowano na prestiżowych portalach, takich jak NASA, a jego umiejętności i pasja przyniosły mu międzynarodowe uznanie. Fotografie Marka dwukrotnie wyróżniono w AAPOD 2 (Amateur Astronomy Picture of the Day 2) oraz w największym międzynarodowym konkursie astrofotograficznym – AstroCamera 2024.
Na co dzień Marek Skowronek działa w branży poligraficznej i artystycznej w Idea Studio Art, gdzie realizuje projekty graficzne oraz nadzoruje procesy druku. Jego doświadczenie i dbałość o szczegóły przekładają się na precyzję i estetykę każdej realizacji.
Marek Skowronek współpracuje także z innymi artystami i firmami, tworząc immersyjne wystawy, które przenoszą odbiorców w świat niezwykłych wizualnych doznań. Realizuje kreatywne projekty, łącząc sztukę, technologię i kosmiczną estetykę. Tworzy unikatowe, wielowymiarowe wydarzenia artystyczne, które angażują wszystkie zmysły.